• SK vlajka
  • EN vlajka
Katedra verejného zdravotníctva
Katedra sociálnej práce
Katedra laboratórnych vyšetrovacích metód v zdravotníctve
Katedra ošetrovateľstva
Pracoviská

Zahájenie vakcinácie v Pavilóne klinických a laboratórnych disciplín

Zahájenie vakcinácie proti vírusu covid-19 v Trnavskom samosprávnom kraji bude v utorok, 5. januára. Stane sa tak v Pavilóne klinických a laboratórnych disciplín našej fakulty, v areáli Fakultnej nemocnice Trnava (FN TT).

„O poskytnutie priestorov pre toto zahájenie ma požiadal riaditeľ FN TT, vzhľadom k tomu, že nemocnica nemá adekvátne priestory pre takúto akciu,“ uviedol náš dekan Jaroslav Slaný. S požiadavkou súhlasil aj preto, aby naša fakulta zastupujúca univerzitu, podporila významnú a prospešnú aktivitu v boji proti pandémii.
Zahájenia vakcinácie sa okrem dekana J. Slaného zúčastní aj premiér Igor Matovič, trnavský župan Jozef Viskupič, primátor Trnavy Peter Bročka, rektor Trnavskej univerzity René Bílik, riaditeľ FN TT Vladislav Šrojta, ako aj ďalšie osobnosti kraja.

„Našou striktnou podmienkou ale bolo, že všetci, ktorí do pavilónu vôbec vstúpia, budú predtým otestovaní na covid-19 a celý ďalší postup vakcinácie prebehne samozrejme za dodržania všetkých aktuálne platných protiepidemických opatrení,“ zdôraznil J. Slaný. Zároveň poďakoval za organizačnú prípravu a zaistenie tejto akcie docentke Silvii Putekovej, doktorke Janke Prnovej, a taktiež docentke Adriane Kršákovej a doktorke Jaroslave Brňovej.