Katedra verejného zdravotníctva
Katedra sociálnej práce
Katedra laboratórnych vyšetrovacích metód v zdravotníctve
Katedra ošetrovateľstva
Pracoviská

Ďalšia pomoc z Nemecka: Rodák z Oravy v darcovstve pokračuje!

V marci sme informovali o Milanovi Palkovi, ktorý sprostredkoval darovanie nemocničných lôžok z Nemecka do nemocnice v Dolnom Kubíne. Odvtedy stihol priviezť kvalitné postele aj do Hornooravskej nemocnice v Trstenej.

V Dolnom Kubíne sa pacienti okrem prvotného transportu 20 lôžok dočkali cez leto ďalších 24. „Mojim zámerom bolo túto pomoc rozšíriť aj do iných častí Slovenska alebo regiónu a tak sa nám podarilo v mesiacoch máj a jún priviezť celkovo 63 postelí do nemocnice v Trstenej,“ povedal nám nezištný darca Milan Palko, ktorý lôžka dostal po dohode s nemeckou nemocnicou v Halle, kde pracuje.

Ide o vyradené postele, ktoré však svojou kvalitou prevyšujú štandard tých našich. Koncom septembra sa podarilo rodákovi z Oravy priviezť do Trstenej ďalších 21 postelí. "Pomoc pána Palka, rodáka z Veselého na Orave si nesmierne vážime, aj preto, že to robí dobrovoľne. Postele sú vo vynikajúcom stave a veľmi nám pri našej práci s pacientmi pomôžu. Umiestnili sme ich na oddelení vnútorného lekárstva, dlhodobo chorých, chirurgii, paliatívnom a detskom oddelení," povedala nám riaditeľka Hornooravskej nemocnice Eleonóra Kadlečíková.

Strojca tejto myšlienky nám svoj dôvod prečo pomáha popísal takto: „Robím len to, čo som sa učil v škole. Ak vidím možnosť rád pomôžem,“ povedal absolvent sociálnej práce na Trnavskej univezite Milan Palko. Svoju ambíciu pomáhať by najbližšie rád rozšíril aj pre nemocnicu v Žiline.

Uverejnil: www.pluska.sk