Skočiť na hlavný obsah

Akademický rok 2020/2021: Informácie pre novoprijatých študentov

Vážená študentka, vážený študent Trnavskej univerzity v Trnave,

veľmi dôležitou súčasťou Vašej prípravy na štúdium je školenie o univerzitných informačných systémoch (UIS), preto mu, prosím, venujte pozornosť a dôsledne postupujte podľa nasledovných krokov:

Úvod do univerzitných informačných systémov

1.    Pozrite si videozáznam prezentácie Úvod do univerzitných informačných systémov:

Prehľad informačných systémov
Systém Identity Management, prístup do UIS
Prvé prihlásenie do IDM portálu
Obnova zabudnutého hesla
Systémy MAIS a Zimbra2
Preukaz študenta, zásady bezpečnosti

Ak sa vám nezobrazuje vaše TUID, nemáte ešte vytvorené štúdium v systéme MAIS.

IDM portál 

2.    Prihláste sa do IDM portálu (https://idmportal.truni.sk) podľa návodu https://www.truni.sk/ako-sa-prihlasit-do-systemu-integrovaneho-v-IDM alebo podľa video návodu Prvé prihlásenie https://www.truni.sk/videonavody.

UPOZORNENIE: Najnovšie verzie webových prehliadačov prestávajú podporovať šifrovací protokol TLS 1.0 a TLS 1.1, ktoré využívajú niektoré naše servery (IDM portál a Zimbra).
Momentálne nie je v našich možnostiach tento problém promptne vyriešiť, preto odporúčame našim používateľom, aby v prehliadači FireFox postupovali nasledovne:
 
Keď si otvoríte stránku https://idmportal.truni.sk alebo https://webmail.truni.sk/  a zobrazí sa "Zabezpečené pripojenie zlyhalo",

 

v spodnej časti odkliknite v modrom obdĺžniku "Povoliť TLS 1.0 a TLS 1.1". Ak túto možnosť na stránke nenájdete, skúste použiť iný webový prehliadač.

Webové prehliadače Internet Explorer, MS Edge a Safari zatiaľ akceptujú starší spôsob šifrovania dát, takže dokážu dané stránky načítať stránku.

Ak ste prihlásenie do IDM portálu už v minulosti absolvovali, tento krok vynechajte. Máte stále platné heslo, ktoré ste si na portáli naposledy nastavili. Ak si ho nepamätáte, použite obnovu hesla - https://www.truni.sk/obnova-zabudnuteho-hesla.

Prihlásenie do systému MAIS Trnavskej univerzity

3.    Prihláste sa do systému MAIS (https://student.truni.sk/student/login.mais)

•    prihlasovacie meno - univerzitný číselný identifikátor TUID (https://www.truni.sk/zistenie-tuid),
•    heslo - hodnota, ktorú ste si v predchádzajúcom kroku (2.) nastavili na IDM portáli.

Ak máte záujem o ubytovanie, zvoľte v menu Ubytovanie, Pridaj žiadosť, vytvorte žiadosť, uložte ju, vytlačte a zašlite na študijné oddelenie. (Termín na podanie žiadosti o ubytovanie je do 17.7.2020).

Žiadosti o ubytovanie sú posudzované na základe kritérií uvedených na univerzitnej webstránke v sekcii https://www.truni.sk/dokumenty-formulare.

Prihlásenie sa do študentskej e-mailovej schránky

4.    Prihláste sa do systému Zimbra2 (https://webmail.tvu.sk/). Použite rovnaké prihlasovacie údaje ako do systému MAIS. Sledujte priebežne e-mailovú schránku. Môžete si nastaviť notifikáciu o nových e-mailoch - v menu Nastavenia, Upozornenia, zadanie e-mailovej adresy, na ktorú chcete notifikácie posielať.

Do oboch systémov MAIS a Zimbra sa prihláste čo najskôr, aby Vám neunikli prípadné pokyny a informácie, ktoré budú ich prostredníctvom distribuované!

Ak ste úspešne prešli IDM portálom, máte vytvorené heslo, viete sa prihlásiť do MAIS a do Zimbra2 - blahoželáme Vám a želáme pokojné očakávanie začiatku akademického roka 2020/2021.

Ak sa Vám to nepodarilo ani na druhý, či tretíkrát, môžete svoj problém zaslať na e-mail idm [at] truni.sktarget="_blank" rel="noopener"  a náš tím sa bude snažiť vám pomôcť.