Skočiť na hlavný obsah
Admin FZSP
19.04.2024

Exkurzia v Domove u rybníka Víceměřice

Dňa 17. 4. 2024 sa študenti 2. ročníka odboru Ošetrovateľstvo zúčastnili exkurzie v príspevkovej organizácii Domov u rybníka Víceměřice, ktorá sa nachádza v južnej časti Olomouckého kraja v okrese Prostějov v Českej republike. Domov u rybníka je pobytové zariadenie s celoročnou nepretržitou prevádzkou, ktoré svojim obyvateľom zabezpečuje komplexnú starostlivosť, prežívanie dôstojného a bezpečného života a súčasne ponúka aktivizačné a terapeutické činnosti. Základným účelom a predmetom činnosti organizácie je poskytovanie služieb sociálnej starostlivosti a liečebno-preventívnej starostlivosti osobám so zdravotným postihnutím, seniorom a osobám trpiacim Alzheimerovou demenciou či iným typom demencie.

Domov zabezpečuje klientom zdravotnú starostlivosť prostredníctvom praktických a odborných lekárov a ošetrovateľskú starostlivosť prostredníctvom vlastných zamestnancov. Všetok personál sa svojím prístupom k obyvateľom zariadenia snaží pri dôslednom napĺňaní Štandardov kvality sociálnych služieb vytvárať atmosféru, v ktorej sa obyvatelia skutočne môžu cítiť ako doma. O klientov sa stará odborne vyškolený personál a je zabezpečené kompletné technicko - hospodárske zázemie.

Návšteva zariadenia bola pre študentov veľkým prínosom, obohatila ich o množstvo nových poznatkov ohľadom fungovania služieb sociálnej starostlivosti v Českej republike a ponúkla dobrý príklad z praxe o možnosti prepojenia sociálnej a zdravotnej starostlivosti. Študentov zaujali najmä bohaté možnosti aktivizácie klientov, vlastná Košíkareň, ručné tkanie výrobkov, hospodárstvo a starostlivosť o zvieratá.

O bohatý a zaujímavý program sa počas celej návštevy staral riaditeľ organizácie PhDr. Felipe Sánchez López, MBA, MPH spolu s vedúcimi zamestnancami jednotlivých úsekov, za čo im patrí veľká vďaka.  Pedagogický dozor počas exkurzie zabezpečovala ročníková vedúca PhDr. Oľga Kabátová, PhD., MPH, prvá prodekanka FZaSP TU doc. PhDr. Silvia Puteková, PhD., MPH a doc. PhDr. Jana  Martinková, PhD. Okrem pedagógov prijala pozvanie na túto exkurziu i riaditeľka odboru Ošetrovateľstva FN Trnava Mgr. Emília Jamrichová.

Nestíhaš všetko sledovať? Nevadí!
Prihlás sa do newslettera a už ti nič neujde

Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.