Skočiť na hlavný obsah
Admin FZSP
18.03.2024

AKO PREDCHÁDZAŤ OBEZITE?

Pri príležitosti konania sa osláv 30. výročia od založenia Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity a Svetového dňa obezity organizovala katedra verejného zdravotníctva pod hlavičkou Centra podpory a ochrany zdravia podujatie s názvom DEŇ OBEZITY.

Celé dopoludnie bolo venované prevencii obezity a krátkym integrovaným intervenciám pre rizikové faktory neprenosných ochorení.

S odbornou prednáškou vystúpila RNDr. JUDr. Hana Vrabcová, ktorá sa celoživotne venuje osvete v oblasti prevencie obezity. Je členkou Rady Európskej koalície ľudí s obezitou (ECPO), organizuje kurzy zdravého chudnutia bez stresu a pôsobí ako koordinátorka neziskovej organizácie Slovenská koalícia ľudí s obezitou a nadváhou (SKLON).

Študentov oboznámila s najnovšími guidelines z oblasti prevencie obezity a ďalších neprenosných ochorení a po prednáške sa im venovala v menších diskusných skupinách s praktickými ukážkami. V závere podujatia sa študenti mohli zúčastniť antropometrických meraní, ktoré zastrešovali odborníci z odboru podpory zdravia a výchovy ku zdraviu Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Trnave.

autorka textu: Michaela Machajová

autorka fotografií: TRUNI/Barbora Likavská

Nestíhaš všetko sledovať? Nevadí!
Prihlás sa do newslettera a už ti nič neujde

Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.